Breaking News
 |  | 

Sporun Kralı

2016 Avrupa Kupası Hangi Kanaldaydı?

Avrupa Kupasının başlangıç tarihi 10 Haziran’dır. Bitiş tarihi ise 10 Temmuzdur. 1 ay boyunca birçok önemli maçı izleyebileceğimiz Avrupa Futbol Şampiyonasında 24 takım yer alacaktır. Türkiye ise D grubunda 12 Haziranda Hırvastistan ile Parc Des Princes Stadyumunda Pariste mücadelesini gösterecektir. Milyonların büyük bir ilgi ile takip edeceği bu karşılaşma ve diğerleri 2016 Avrupa Kupası maç yayını ile canlı olarak sunulacaktır. Fakat hangi kanalların bu yayını sunacağı konusunda bir dönem kesin birşey söylenmese de tarih yaklaştıkça da netlik kazanmaya devam etmiştir. Buna göre 2016 Avrupa Kupası canlı izlemek isteyenler için TRT ve Lig tv üzerinden ortaklaşa bir yayın yapılacağı ifade edebilmektedir. Her ne kadar 2016 Avrupa Kupası hangi kanalda konusunda Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un açıklamalarında TRT üzerinden yayın verileceği belirtilese sonrasında işin seyri değişmiş ve Digitürk’te yayın hakkıa da dahil olmuştur.

Canlı Yayın Hakkında Yapılan Açıklamalar

Numan Kurtulmuş’un yaptığı açıklamalarda Euro 2016’nın TRT ekranlarında tüm Türkiye’nin izleyebileceği yönündeydi. Fakat sonradan Digiturk ile anlaşan TRT yönetimi, 2016 Avrupa Kupası hangi kanalda sorusuna bir arada hizmet vereceklerini de belirttikleri yer alıyor. Böylece şifreli bir yayın ile Lig tv üzerinden ve TRT üzerinden bir maç yayını sunulacağı açıklanmaktadır. Fakat bunu hangi ülkeleri, eleme turlarını kapsadığı hakkında yaygın bir bilgininde paylaşılmadığını da ifade edebiliriz.

Euro 2016 Kaç Aşamadan Oluşmaktadır?

Bu konuda öncelikle Eleme Turundan başlayarak, Finale kadar giden bir düzenleme bulunmaktadır. Bu nedenle 10 Hazirandan başlayan eleme turları 10 Temmuzda Final karşılaşması ile son bulacaktır. Ayrıca 24 takımın katılacağı eleme turlarında sadece 16 ülkenin milli takımları Son 16 Turu maçına geçebilecek ve diğer 8 takım ise elenecektir.

2016-avrupa-kupasi-hangi-kanaldaydi

ABOUT THE AUTHOR